Haapsalu

Mida teha Haapsalus?

Friidale meeldivad väikelinnad. Sellised, kus on puhtas õhus tunda veel endiste aegade hõngu, kus äärmise hoolikusega korda tehtud pitsiliste majade varjus leiab veel metsikuid tagahoove. Linnad, kus ei saa ära eksida – enne tuleb vastu meri või mets. Linnad, kus just on mõnus ära eksida oma mõtetesse ja tunnetesse. Friidal ei hakka igav, sest isegi mitmendal jalutuskäigul mööda vaikseid tänavaid avastab ta midagi uut.

Friida hindab head muusikat barokist bluusini. Ja kohvikud! Milline õnn, kui ühes väikeses linnasüdames on kõrvuti nii palju erinevaid söögikohti. Kui päike loojub – ja ta loojub ju merre – paneb Friida õlgadele õhkõrna kootud salli, mille ta sealtsamast väikelinnast ostnud on.

Friida abikaasa on loodushuviline, neile meeldib oma koduaias kevadel ja sügisel lindude tegemisi jägida. Linnalindude vaatlemine siin on nagu hea turvaline jalutuskäik koos tassikese teega oma enda koduaias.

Friida arvates on väga tähtis, et ajalugu ning kunsti saab nautida nii, et igal sammul ei mattu suveniiridesse. Friidale meeldivad legendid ja täiskuuöödel laseb ta oma fantaasial lennata – mis oleks, kui kummitaks pisut?

Friida puhkab Haapsalus, sest talle meeldib…​

…Eksida ära Haapsalu vanalinna kitsastel tänavatel

 

…Uurida, mis saladusi varjavad sajandeid vanad müürid

 

…Nautida linnakese rikkalikku suvist kultuuriprogrammi

 

…Lasta ennast hellitada Haapsalu ravival meremudal

 

…Lubada endale üks mõnus tass kohvi, ja ka kooki, kasvõi igapäev

 

… Kuulata vaikust

mida veel öelda

“Käesolev koduleht kajastab autorite vaateid. Programmi Korraldusasutus ei ole vastutav informatsiooni kasutamise eest”
“This publication reflects the views of the author. The managing authority of the programme is not liable for how this information may be used.”