MTÜ Lääne-Eesti Turism kutsub konkursile „Eesti avastamata aarded 2019. Tervise- ja heaoluturism” osalema turismipiirkondi ja -sihtkohti, kelle heaoluturismi tooted on jätkusuutlikud ja põhinevad sihtkoha loodus-, kultuuri- ja ajaloopärandil. Konkursil osalevate kandidaatide seast valitakse 5 finalisti, kelle hulgast valib rahvusvaheline žürii välja võitja. Võitja kuulutatakse välja 26-27.09.2019 Haapsalus toimuval riiklikul turismikonverentsil.

Konkurss seotud Euroopa Komisjoni algatusega “European Destinations of Excellence” (EDEN), millest Eesti võtab osa seitsmendat korda. EDEN algatuse eesmärk on esile tuua  suurlinnadest eemale jäävaid unikaalseid turismisihtkohti. EDEN sihtkohtade konkurss toimub üle aasta ning iga konkurss on erineval teemal. 2019 aasta teema on heaoluturism.

MTÜ Lääne-Eesti Turism juhataja Sille Roometsa sõnul on tervisel ja heaolul põhinev turism saamas järjest populaarsemaks ning seda on märgata enamike sihtkohtade nõudluses, tootearenduses ja pakkumistes: „Heaoluturism on kõrgeima potentsiaaliga turisminišš – sellele oodatakse Euroopas kasvu 50%. Heaoluturismiteenuste ja -toodete alla kuuluvad nii spaad, saunaelamused kui ka rahustavad ja aktiivsed tegevused looduses, puhke- ja lõõgastusalad ning kaunid rahustavad vaated looduses jne.“

“Konkursil osalejad saavad tähelepanu ja täiendavaid turundusvõimalusi ning valdkonna ekspertide vahetut tagasisidet sihtkoha heaoluturismipakkumisele. Võitja saab osaleda rahvusvahelise EDEN sihtkohtade koostöövõrgustikus, tutvustada end Eesti turismikonverentsil. Võitja sihtkoha info avaldatakse ka Euroopa Komisjoni EDEN sihtkohtade kodulehel” kirjeldas konkursil osalemise kasu projekti kommunikatsioonijuht Anneli Haabu.

Sihtkohta saavad esindada ja taotlusvormi täita kohalikud omavalitsused või sihtkoha turismiorganisatsioonid, kellel on piisav võimekus juhtida sihtkohta ja kes on selgete sihtkoha arengu eest vastutavate ülesannete ja eelarvega.

Konkurssi rahastab Euroopa Komisjoni Cosme programmi raames. Kvalifitseerumistingimused ja taotlusvorm on leitav www.westestonia.com/eden-wellness/. Täidetud ja allkirjastatud avaldusi oodatakse hiljemalt 17. juuniks 2019.a. meiliaadressile anneli@westestonia.com.

Info: Anneli Haabu
Kommunikatsioonijuht
anneli@westestonia.com, tel 5270660
www.westestonia.com