Alanud on registreerimine EUROPARCi veebiseminarile

7. mail kell 14.00-15.30 (Eesti aja järgi) toimub Nature Access to All (NatAc) projekti raames ligipääsetava loodusturismi teemaline veebiseminar “Why and how to make nature more accessible?”

Kaitsealad, väärtuslikud maastikud ja üksikobjektid on meie rahvuslikud väärtused ja aitavad kaasa elukvaliteedi parandamisele. Need on ka olulised keskkonnahariduse, puhke- ja turismisihtkohad. Kuid kas need on kõigile kättesaadavad?

Liikumine looduses ettevalmistatud rajal võib mõnikord olla keeruline nii kivise teepinna, liiga kitsa, järsu või ka libeda raja või laudtee tõttu. See ei puuduta mitte ainult puuetega inimesi, vaid ka väikeste lastega vanemaid, seenioreid, ajutiste vigastustega inimesi. Keskkonna ja teenuste kohandamine ligipääsetavaks kõigile on osa säästva arengu kontseptsioonist, olles ühtlasi oluline nii sotsiaalsest kui ka majanduslikust aspektist.

Veebiseminaril räägitakse looduses liikumise seostest rahvusliku identiteediga, millist survet Covid-19 pandeemia on loodusradadele avaldanud ning tutvustatakse NatAc projektiga ligipääsetavuse parandmiseks ellu viidud tegevusi. Samuti jagatakse kogemusi kaasava loodushariduse ja loodusradade ligipääsetavuse lahenduste kohta. Ühe näitena tutvustatakse Keskkonnaameti õppevahendit Meeltekohver.

Ligipääsetava looduse aspekte avab tuntud Soome reisiblogija ja ligipääsetavuse ekspert Sanna Kalmari. Kesk-Läänemere kogemust looduse kättesaadavuse lahendustega jagab Lätist NatAc projekti juhtpartner Alise Lūse ning Lõuna-Euroopa kogemust toob täiendavalt juurde Barcelona loodusparkide võrgustiku keskkonnahariduse spetsialist Dafne Farré Lladó.

Seminar on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine 
Vaata programmi lähemalt SIIT

Veebiseminari viivad läbi Europarc koostöös Nature Access to All projektimeeskonnaga. Toetab Euroopa Regionaalarengu Fond Kesk-Läänemere programmi 2014-2020 raames.