14. augustil toimub Pärnus suvine ligipääsetavuse päev 

Sel aastal tähistatakse 14. augustil Eesti looduse päeva ning selleks, et saaksime looduse hüvesid kõik nautida, pöörame sel aastal eraldi tähelepanu ligipääsetavusele.

Päeva raames toimub kell 12–14 eelregistreerimisega seminar, kus anname lühikese ülevaate ligipääsetavuse projekti „Nature Access to All“ raames ellu viidud tegevustest ning vaatame koos tulevikku, kuidas Eestis muuta loodusobjekte erivajadusega inimestele rohkem ligipääsetavaks. Paneeldiskusioonis arutavad EASi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Keskkonnaameti ja puuetega inimeste esindajad. Modereerib Meelis Joost. Seminarile saab registreeruda kuni 9. augustini ✍️ www.cutt.ly/fmHalXP

Lisaks on läbi päeva, kell 12–16 Pärnu Rannahotelli hoovis kõigile avatud “Pane oma meeled proovile” tegevusala kuue erineva meelepunktiga. Lisaks ratastooliga takistusrajale ja nägemispuudega punktile saab aimu kuulmispuudega erivajadustest, proovida juhtkoeraga kõndimist ning teha tutvust reuma ja peenmotoorikaga seonduvaga. Eraldi on lasteala, kus lapsed saavad värvida reljeefsete joontega pilte ja meisterdada. Igas tegevuspunktis on juhendamas erivajadusega juhendaja.

Kell 12.30, 14.30* ja 16.00 toimuvad Pärnu rannaniidu matkarajal juhendatud meelteretked. Keskkonnaamet tutvustab „Nature Access to All“ projekti raames välja töötatud uut mättakujulist meeltekohvrit – õppevahendit, millega saab loodusega tutvuda erinevate meelte kaudu. Retked kestavad tund aega ja algavad Rannahotelli tagant. Retkele saab end kirja panna kohapeal.
*kell 14.30 retk on koos viipekeele tõlkega.

Vaata programmi lähemalt SIIT. Üritus on tasuta.
 
Läbi päeva on kohapeal eksponeeritud spetsiaalne näitusstend, mis tutvustab projekti raames Lääne-Eestis ligipääsetavaks muudetud loodusobjekte.

Ligipääsetavuse päeva korraldavad Pärnu linnavalitsus, Keskkonnaamet ja MTÜ Lääne-Eesti Turism. Üritust toetab Euroopa Regionaalarengu Fond Kesk-Läänemere programmi 2014–2020 raames.