Turismikonverents

26.-27. septembril 2019 toimus Haapsalus turismikonverents “Sihitult või sihitult?”, mis tõi kokku ligi 400 ettevõtjat, sihtkohtade arendajat ja turismiorganisatsioonide esindajat üle Eesti. 

Konverentsi raames tunnustati Lääne-Eesti parimat turismitegu ja turismitegijat ning valiti Euroopas Eestit esindama parim terviseturismi sihtkoht

Konverentsil esinesid turismivaldkonna rahvusvahelised tipud, üheks peateemaks oli heaoluturism. Lisaks räägiti andmete kogumisest ja kasutamisest turismiäri suurte otsuste tegemiseks ning kohaturundusest. 

Teiste seas kõnelesid Rootsi esimese online-reisibüroo asutanud Emma Håkansson ning sihtkohaturunduse ekspert ja Antwerpeni Ülikooli turundusprofessor Frank Cuypers.

Eesti esinejatest käsitles Raivo Vare turismi mõjutavaid makromajanduslikke trende, reisimise tulevikust tarbijatrendide tuules rääkis Heleri Rande, Tartu turundusjuht Helen Kalberg tutvustas tarkade lahenduste kasutamist Metallica suurkontserdi korraldamisel ning turismiarenduskeskuse direktor Margus Sameli tutvustas lähiaastate valikuid Eesti turismisektori ees. 

EDEN ESTONIA 2019 projekti raames toimunud konverentsi osas avas heaoluturismi tagamaid tunnustatud visionäär László Puczkó, kes on analüüsinud terviseturismi Maailma Turismiorganisatsiooni tellimusel. “Kuidas aju teab, et tal on hea olla?” uuris heaoluturismi käsitlevas osas Kristjan Port ning huvipõhistes töötubades turismisektorile olid teemadeks heaolu-, konverentsi- ja loodusturism. 

Emma Håkansson viis läbi töötoa teemal “Kas turismiinfokeskuse sulgemine on mõttekas?”, Eesti Konverentsibüroo töötoas toodi kuulajateni “Go Wild, Choose Estonia” lugu ja Eesti Turismifirmade Liit (ETFL) arutles teemal “Kuidas võtta maksimum B2B müügisündmustest, -messidest ja workshoppidest?”

Konverentsi korraldasid MTÜ Lääne-Eesti Turism, Visit EstoniaHaapsalu linnprojekt EDEN ESTONIA 2019SA Läänemaa

Küsimuste korral

Anneli Haabu, anneli@westesronia.com

Konverentsist

Lääne-Eesti Turismikonverents toimub igal aastal sügisel. Konverentsi toimumiskoht on vaheldumisi Läänemaal, Saaremaal, Pärnumaal, Hiiumaal. Tavaks on saanud konverentsi eel tutvuda kohalike pakkumiste ja ettevõtetega avatud uste raames ning eelõhtul ühisel õhtusöögil tunnustada ja tänada Lääne-Eesti parimaid turismitegijaid.